Bilardo Oyunu

3 Top Bilardo Oyna

okey oyna

Bilardo, tarihi oldukça eskiler dayanan oyunlardan birisidir. Amerika’da ortaya çıkmış ve çoğu kişi tarafından sevilerek oynanmıştır. Uzun süre Amerika’da oynana bilardo, daha sonraları Dünya’ya da yayılmış ve çoğu kişi tarafından oldukça sevilmiş ve oynanmıştır. Ülkemizde de 1980-1985 yılları arasında tanınmaya başlanan bilardo, oldukça sevilmiştir. Bu dönemlerde bilardoyu, ülkemize oyun salonları ve bilardo için kurulan bilardo salonları tanıtmış ve insanları bilardo hakkında bilinçlendirmiştir. Günümüzde de herhangi bir oyun salonunda bilardo oynayabileceğiniz gibi, sadece cep telefonunuz aracılığı ile de bilardo oynayabilirsiniz. Bilardo oynayarak hem keyifli vakit geçirebilir hem de sahip olduğunuz el, göz koordinasyonunu geliştirebilirsiniz.3 Top Bilardo Nasıl Oynanır?

3 top bilardo oyna
3 top bilardo oyna

3 Top Bilardo

Bilardo çeşitlerinden birisi olan 3 top bilardo, 3 kişi arasında oynanabilen ve bilardo masası üzerinde herhangi bir delik bulunmayan oyun çeşididir. 3 top bilardo oyunun da amaç, normal bilardoda olduğu gibi topları delikleri sokmak değil, birbirine çarptırmaktır. Masada 3 tane renkli top bulunur. Bu toplardan birini seçmeli ve o top ile herhangi başka bir topu vurmalı ve vurduğunuz toptan sekerek diğer topu da vurmalısınız. Eğer iki topu da vurabilirseniz bir puan ve bir tane daha oyun hakkı kazanırsınız. İki tane topu vurmaya devam ettiğiniz sürece el diğer oyunculara geçmez. Belirlenen puan seviyesine ilk ulaşan oyuncu oyunu kazanır.

3 Bant Bilardo Oyna

Gelişen teknoloji ile birlikte, masa oyunlarının birçoğu da mobil olarak oynanabilir hale gelmiştir. 3 top bilardo veya normal bilardoyu da mobil olarak oynayabilirsiniz.

Gerçek olarak oynayacağınız bilardo ile tamamen aynı olan mobil bilardo oyunları, size bilardo eğlencesini evden çıkmadan yaşamanızı sağlayacaktır. Fakat arkadaşlarınız ile oynayacağınız gerçek bilardo kadar zevki olmayacaktır.

3 Bant Bilardo

Bilardo oynamanın, el ve göz koordinasyonu üzerinde oldukça faydalı etkileri bulunmaktadır. Topun gidiş yönünü, gidiş açısını ve diğer toplara çarpma durumunu hesaplamak hem zahmetli hem de yorucu bir iştir. Bu hesaplamalar sayesinde gelişen el göz koordinasyonunun yanı sıra, zeka bakımından da size faydası büyük olacaktır. Mobil oyunlarda da her ne kadar el göz koordinasyonu ile işiniz olmasa da, yapacağınız hesaplamalar ile kendinize bir şeyler katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Bilardo Oyunu Oynama Sitesi